SEKČNÉ GARÁŽOVÉ BRÁNY

 

Kvalitné zateplené sekčné garážové brány  vhodné do garážového otvoru od š2000mm x v2000mm do š5500mm x v3000mm. 
Sekcie vyrobené z obojstranne žiarovo pozinkovaných oceľových plechov 0.5mm s povrchovou úpravou tvorenou lakovaním stálofarebnou práškovou polyesterovou farbou alebo následnou úpravou foliovaním renolitom (pri výrobe) pre imitáciu dreveného vzhľadu. 

Brána ako stavebný výrobok je na stavbe montovaná podľa návodu k montáži. Smer pohybu sekcií je horizontálny, počet sekcií v jednej bráne je 4, 5 alebo 6 ks, sekcie sa zasúvajú pri otváraní smerom hore pod strop.  

   

Nosné prvky - torzná tyč, navíjacie ( káblové ) bubny, gonzoly, horizontálne koľajnice, postranné úchyty apod. Brány sa skladajú z plných sekcií, plnené PUR penou, bez presvetľovacích otvorov. Varianty prevedenia lamelové a luxury. Sekcie sú pospájané a tvoria pancier posúvajúci sa pojazdnými kladkami vo dvoch pároch vodiacich koľajníc pod strop.
Hmotnosť krídla je vyvážená jednou, dvoma alebo tromi torznými pozinkovanými pružinami podľa veľkosti garážovej brány.
Krídlo je zabezpečené poistkami rôznych konštrukcií proti zrúteniu.
Ako mechanický pohon je použitý ERTE ET 4015 800N, ktorý je určený pre garážové brány do 12,5 metrov štvorcových plochy.
Sú pevné, bezpečné pri užívaniu, odolné proti vetru a splňujú deklarované tepelne izolačné vlastnosti.
Zariadenie výrobkov Garadoor do triedy dle EN 13241-1, odolnosť proti vetru, priedušnosť, vodotesnosť - trieda 0.
 

Technické špecifikácie odolnosť proti vetru > 150 kPa
vodotesnosť < 1.0 % (V/V)
priedušnosť < 3.0 Ng/(m.s.Pa)
tepelná priepustnosť pri 10°C < 0.025 W/(m2K)
tepelná priepustnosť pri 25°C < 0.027 W/(m2K)

Ponúkame 2 hlavné variácie SEKČNÝCH GARÁŽOVÝCH BRÁN


Stavebná pripravenosť pre SEKČNÉ GARÁŽOVÉ BRÁNY

Garážové brány sa osadzujú na začistený stavebný otvor či inú konečnú nosnú konštrukciu po dokončení finálnej podlahy. V prípade ovládania pomocou elektrického pohonu brány odporúčame na strop v ose brány umiestniť zásuvku s prívodom elektrickej energie 230 V, 50 Hz, 6 A vo vzdialenosti 3410 mm. Pre prídavnú fotobunku, umiestnenie rozvodových kábelov ešte pred finálnou omietkou či rozvod kábelov v lištách. Fotobunka sa umiestňuje na vnútorné steny garážového otvoru vo vzdialenosti 30-60 cm od zeme, uprostred. K fotobunke je potreba priviesť na obe zo strán kábel 3*2*0,5 SYKFY. Kabely sa vedú od pohonu.


Montáž SEKČNÝCH GARÁŽOVÝCH BRÁN

Ak máte záujem o montáž, radi vám bránu namontujeme. Stačí nás kontaktovať a dohodnúť termín montáže. Cena montáže je 150,- € + náklady na dopravu.

Pokiaľ chcete za montáž ušetriť, dodávame ku každej bráne veľmi podrobný montážny návod, všetko detailne vysvetlené, popísané jednotlivé po sebe idúce kroky. Stiahnite si a preštudujte montážny návod, alebo si o neho napíšte či zavolajte. Uvidíte, či ste schopný bránu úspešne namontovať.


Určenie výrobku (SEKČNÝCH GARÁŽOVÝCH BRÁN) 

  • Sú určené k uzatváraniu otvorov pre prejazd vozidiel v sprievode osôb a k prechodu osôb.

  • Sú vhodné do súkromného sektoru.

  • Vzhľadom k použitým materiálom a komponentom vysokej kvality je životnosť minimálne 20 rokov.

  • Sú odolné proti vlámaniu.

  • Je možné ich použiť do konštrukcií obvodových plášťov vykurovaných priestorov.

  • Ovládanie krídla je manuálne alebo motorické. V prípade prerušenia dodávky energie je možno núdzovo krídlo otvoriť pomocou madla.

  • Pre montáž je vyžadovaný pevný a súdržný podklad a hotové povrchové úpravy stien. Je nutné dodržať montážny návod a priestorové nároky určené výrobcom.

  • Je nutné dodržiavať inštrukcie uvedené v užívateľskej dokumentácii.

  • Neslúži ako požiarna ochrana (norma pre brány bez vlastnej požiarnej odolnosti a dymu tesnosti ).

  • Výrobcom nie sú uvedené žiadne obmedzenia okrem tých, ktoré sú v návode k užívaniu. Preto sa predpokladá, že všetky vlastnosti výrobku dané technickou špecifikáciou budú pri bežnej údržbe za obvyklých podmienok užívania splnené po celú dobu životnosti. 


Ošetrovanie a údržba SEKČNÝCH GARÁŽOVÝCH BRÁN

Plášť brány stačí opláchnuť vodou so saponátom. Nesmú sa však používať abrazívne prostriedky, ktoré by mohli poškodiť vrchnú časť panelu popr. farebný náter. Pružiny umiestnené v hornej časti brány je vhodné cca jedenkrát ročne premazať silikónovým olejom, rovnako koľajnice vertikálne a horizontálne odporúčame premazať cca jedenkrát za 1/2 roka.

 

hore

 

 

 


copyright © 2009 - 2024 - Compromis s.r.o.